משאבות חום

כיצד פועלות משאבות חום?
המשאבה סופחת אליה את האוויר שסביבה, מחממת אותו, וכך מאפשר חימום של מים לרחצה או לחימום הבית (כדוגמת חימום מים במערכות תת רצפתיות). המשאבה מופעלת באמצעות גז ידידותי לסביבה 410, או באמצעות חיבור לרשת החשמל הביתית. עם זאת, חשוב לציין כי בטמפרטורות נמוכות במיוחד, היעילות של משאבות החום מתחילה לרדת. מצד שני, האקלים הישראלי אינו מתאפיין בקור קיצוני, ולכן על פי רוב מכשירים אלו ממלאים את ייעודם ביעילות רבה.
חושבים על הסביבה וחוסכים באנרגיה
משאבות חום מאפשרות לחסוך עד 70% בעלויות חימום בסולר, ולכן הינן יעילות יותר מהמתחרים שלהן. מעבר לזאת, הפעלה של מוצרים הפועלים על גז טבעי, ובמיוחד מכשירים חסכוניים כמו משאבות חום, מאפשרת לצמצם משמעותית את פליטת גזי החממה לסביבה.
נהלי התקנה
חשוב ביותר לציין כי מכשירים אלו חייבים להיות מוצבים באוויר הפתוח, ועם גישה חופשית לאוויר. עם זאת, אין המשמעות שמוצרי האיכות הללו מיועדים רק עבור בעלי בתים פרטיים או פנטהאוזים. ניתן בהחלט להתקין את המשאבות הללו בתלייה (כמו שמתקינים מזגן) או בחדר כביסה או במרפסת – והכול תוך התחשבות בנוחות הדיירים ובחוקי העזר של הרשות המקומית. ככלל, ניתן למצוא פתרון יצירתי להתקנת משאבת חום בכל סוגי הבתים והדירות.
תחזוקה
משאבות חום אינן מצריכות תחזוקה מיוחדת, ובכך נעוץ יתרונן הגדול. בין אם הן משמשות לחימום מים ובין אם לצורכי חימום הבית, הן ימשיכו לשרת את בעליהן שנים ארוכות, ללא צורך בהשקעה כספים ובבזבוז זמן.
לאתר הבית של חברה המתמחה במשאבות חום :עלית הגז מערכות גז וחימום בע"מ

Write a Reply or Comment

Your email address will not be published.